Szlaki turystyczne przebiegające przez obszar gminy Supraśl.
Supraśl jest doskonałą bazą do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Wędrować można następującymi szlakami:
1. Szlak Świętojański, długość 28 km.
Oznaczony kolorem czerwonym. Rozpoczynający się na stacji kolejowej w Sokolu Białostockim. Prowadzi przez zachwycające tereny Wzgórz Świętojańskich, Szlak kończy się na przystanku PKS w Supraślu.
2. Szlak Borami Dorzecza Supraśli, długość 30 km.
Oznakowany kolorem zielonym. Szlak prowadzi wzdłuż rzeki Sokołdy i Supraśli, oraz atrakcyjnymi wzgórzami okolic Supraśla. Początek ma w Kopnej Górze, gdzie zwiedzić można Arboretum im. Powstańców 1863 r. Obiekt ten obejmuje ok. 26 ha. Uformował się w 1988 roku w celu zaprezentowania typowych dla Puszczy Knyszyńskiej siedlisk leśnych i tzw. egzotów, przede wszystkim z półkuli północnej. Dotychczas zgromadzono ponad 500 gatunków roślin. Następnie szpak prowadzi przez Łaźnie, Surażkowo, Krzemienne i Supraśl, prezentując obszar o mocno zróżnicowanej rzeźbie terenu, porośnięty borami świeżymi i borami mieszanymi. Do atrakcji szlaku należą: rezerwat „Krasne” i Jezioro Komosa, które napotkamy po minięciu Supraśla. Zakończenie szlaku znajduje się w Grabówce. Prowadzi on w całości przez obszar gminy Supraśl, idealnie przedstawiając jej walory przyrodnicze i kulturowe.
3. Szlak Supraski, długość 17 km.
Oznakowany kolorem żółtym. Swój początek ma w Supraślu, a kończy się w Czarnym Bloku. Na trasie natkniemy się na rezerwat „Jałówka”, ze specjalnie oznakowaną ścieżką dydaktyczną, oraz „powspinamy” się pasmem morenowych wzgórz. Urozmaicona rzeźba terenu oraz stosunkowo długo utrzymująca się pokrywa śnieżna rodzą doskonałe warunki do uprawiana narciarstwa biegowego. Do dyspozycji są dobrze utrzymane i oznakowane trasy o długości 2, 3, 5 km na Podsupraślu oraz trasa narciarska w lesie, blisko miasta.